loading

سوشیال مارکتینگ برای توسعه کسب و کار

20:58 چهارشنبه 09 اسفند 96
سوشیال مارکتینگ برای توسعه کسب و کار

سوشیال مارکتینگ برای توسعه کسب و کار

سوشیال مارکتینگ برای توسعه کسب و کار

سارا علوی نیا

کارشناس ارشد مارکتینگ و باشگاه مشتریان

سوشیال مارکتینگ روشی برای افزایش ترافیک با استفاده از اینترنت و ابزارهای آن است. در واقع سوشیال مارکتینگ، به نوعی بازاریابی دهان به دهان است. یکی از معیارهای رنک در موتورهای جستجوگر، شبکه های اجتماعی و تعداد اشتراک گذاری و لایک های آن است. سوشیال مارکتینگ بهترین راه معرفی کمپین های تبلیغاتی می باشند و سبب می شوند که مردم به صورت خود جوش به تبلیغ رایگان بپردازند.این بعد از صرفه جویی در هزینه زمانی به چشم می آید که هزینه های تبلیغات در سایر رسانه ها مثل تلویزیون، رادیو، بیلبورد بررسی شود. سوشیال مدیا ایجاد ارتباط با افراد را از طریق اینترنت و بصورت آنلاین فراهم می کند. این ارتباطات از طریق عکس، فیلم و سایر فایل های رسانه ای به صورت آگاهانه می باشد و دسترسی به مخاطب را ببیشتر می کند.همچنین ارتباطات از طریق گفتگو سبب می شود اطلاعات خوب و کاربردی بین افراد رد و بدل شود. تمام این کارها باعث می شود که کاربران تازه ای وارد دنیای مدیا و تجارت شوند. از سوی دیگر اهمیت ارتباط با کاربران و تعامل با آنها قابل سنجش و تحلیل می باشند. با تحلیل و آنالیز سوشیال مدیا عملکرد بازاریابی بهبود پیدا می کند. بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند همراه با سایر روش های بازاریابی اینترنتی همانند تبلیغات کلیکی، وب برندینگ، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات اینترنتی، بازاریابی محتوا و غیره. یکی از گزینه های جذب بازدید کننده به سایت است که کاملا تاثیر مستقیمی بر سئو سایت و بهینه سازی سایت خواهد داشت و سبب می شود که موتورهای جستجو را تبدیل به بازاریاب و تبلیغ کننده ی اصلی سایت و محصولات ما با کمترین هزینه خواهد کرد.

تبلیغ در شبکه های اجتماعی

اولین مرحله برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی طراحی و داشتن سایت است. ارتباط داشتن سایت و شبکه های اجتماعی در این است که وقتی از طریق شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی و تبلیغ می شود از این مرحله به بعد باید حتما فضایی برای نشان دادن محصول و خدمات باشد. این فضا، جایی نیست جز سایت. در واقع بر خلاف تصور سایرین، شبکه های اجتماعی به تنهایی موثر نخواهد بود و هدف تبلیغ در آنها در نهایت افزایش بازدید سایت و افزایش سئو می باشد. بسته به نوع تجارت شبکه های اجتماعیی متفاوتی دارای بازخورد بهتری هستند. کارشناسان با توجه به بررسی و تحقیق در حوزه ی هر بیزینس و معرفی شبکه های اجتماعی مناسب قادر خواهند بود کمک موثری در سئو مارکتینگ داشته باشند.

ارتباط سوشیال مارکتینگ با اپلیکیشن های موبایل

با توجه به افزایش تعداد افراد دارای موبایل، دسترسی به بسیاری از شبکه های اجتماعی از طریق موبایل بسیار افزایش یافته است. همچنین از آنجا که استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی با موبایل بسیار راحتر است نسبت به سیستم های کامپیوتری و لپ تاپ ها شبکه های اجتماعی که در قالب اپلیکیشن موبایلی قابل استفاده می شوند بسیار موفق تر و محبوبیت بیشترو سریعتری در بین کاربران دارند.

شبکه های اجتماعی معروف

فیس بوک

گوگل پلاس

توییتر

 Pinterest

 Instagram

از موفق ترین شبکه های اجتماعی موبایل می توان اینستا گرام (Instagram) را نام برد. اینستاگرام نمونه ی بارز شبکه اجتماعی کاملا موبایلی است که تمام بیزینس ها و برندها در این شبکه اجتماعی فعال هستند. اینستاگرام یکی از روش های بازاریابی این زمان به حساب می آید. دلیل موفقیت اینستا گرام نسبت به شبکه های با سابقه تر مانند توییتر این است که بیشتر قشر جامعه دسترسی راحتری به شبکه های اجتماعی موبایل دارند و همچین اتصال به اینترنت از طریق موبایل امکان پذیر می باشد در نتیجه در هر زمان و هر مکان می توان به صورت آنلاین حضور داشت.

برچسب ها:

0 پیام

نظر شما در مورد سوشیال مارکتینگ برای توسعه کسب و کار