loading

اهمیت اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی

0:39 ﺳﻪ شنبه 28 فروردین 97
اهمیت اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی

اهمیت اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی

اهمیت اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی

سارا علوی نیا

کارشناس ارشد باشگاه مشتریان و بازاریابی

بر اساس تحقیق که بلومبرگ منتشر کرده، 58 درصد از کاربران اینستاگرام اعلام کرده اند روزانه به این فضای مجازی مراجعه میکنند و این در حالی است که این عدد برای پینترست 23 درصد اعلام شده است.

نظرسنجی هایی دیگر نشان داده اند که اینستاگرام برای برندها از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا که درصد بیشتری از افراد، برندهای محبوبشان را از طریق اینستاگرام دنبال میکنند. در یک نظرسنجی که در سال 2015 از طریق «گلوبال وب ایندکس» انجام شد، 53 درصد کاربران فعال شبکه های اجتماعی در پاسخ به این سؤال که ترجیح می دهید از چه طریقی فعالیتهای برند محبوبتان را دنبال کنید، آنها اینستاگرام را انتخاب کردند.

همچنین 44 درصد کاربران اینستاگرام، مهم ترین دلیل برای استفاده از شبکه های اجتماعی را جستجو برای پیدا کردن محصول برتر اعلام کردند و این در حالی است که این میزان در بین کاربران شبکه های دیگر کمتر گزارش شده است.

-بسیاری از تجارت های کو چک و بزرگ این روزها از شبکه اجتماعی معتبر اینستاگرام استفاده می کنند. اهمیت این شبکه پر طرفدار از آنجایی ناشی می شود که بدون شک از دست دادن شبکه ی اجتماعی که بیشتر افراد در آن فعالیت دارند باعث از بین رفتن بخش بزرگی از فرصت بازاریابی آنلاین یا بازاریابی دیجیتال در کسب و کار ها می شود . بنابراین بهتر است که هر بیزینس یا در درواقع صاحبان آن در این شبکه ی اجتماعی عضویت و یا یک اکانت ساده در آن ندارند به ایجاد چنین فرصتی اقدام کنند تا در جریان اتفاقات بازاریابی که در در این روزها می افتد قرار بگیرید .

- یکی از مهمترین کاربردهای شبکه اجتماعی اینستاگرام این است که به دلیل پرطرفدار بودن آن روزانه میلیون ها کاربر نظر خود را راجع به کسب و کارهای مختلف درج می کنند و به عنوان یک بانک اطلاعاتی می باشد .

- اگر بخواهیم بصورت جمع بندی دلایل موفقیت اینستاگرام را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

۱- فضایی مجازی برای همه

شبکه اجتماعی اینستاگرام با وجود امکاناتی مانند انواع فیلترها، امکانات تغییر عکس و تنظیمات شخصی کردن صفحه، راحتی استفاده برای کاربران و افرادی که چندان با تکنولوژی روز آشنایی نداشته باشند را فراهم می کند. بطور کلی کاربران به راحتی میتوانند از اینستاگرام استفاده کنند. این ویژگیها سبب شده افرادی با سنین مختلف عضو شبکه اینستاگرام شده و عکسهایشان را به سادگی با دیگران به اشتراک بگذارند.

۲- زبان مشترک

مهمترین دلیلی که کاربران به این شبکه بیش از سایر فضاهای مشابه علاقه نشان می دهند عکس محور بودن آن است. راحتی درج یک عکس برای بیان مطلبی نسبت به درج متن طولانی مزیتی است که اینستاگرام را برترین شبکه اجتماعی معرفی کرده است. یک عکس نیازی به دانستن هیچ زبان مشترکی نمی باشد.

۳- بیانگر شخصیت و هویت

هر عکس در ،واقع شخصیت ، طرز فکر، شرایط زندگی، خواسته ها، سبک زندگی کاربری که عکس را به اشتداک گذاشته است را بیان می کند. البته قابل ذکر است که خیلی از کاربران برای جلب توجه چیزی بیش از ،واقعیت را بیان می کنند. در هر صورت هر عکس بیش از نوشته حرف برای گفتن دارد.

۴-امکان ایجاد فضای تجاری

اینستاگرام در ابتدا به عنوان شبکه اجتماعی برای ارتباط گرفتن مردم با یکدیگر و نشان دادن و به اشتراک گذاری عقاید معرفی شده است. اما به سرعت بعد تجاری آن رشد کرده ، فرصت بزرگی را برای کسب و کارها فراهم کرد.

صاحبان کسب و کار با ایجاد صفحه در اینستاگرام و ارائه محصولات و خدماتشان همراه با عکس یا ویدئو، فضای مناسب برای معرفی و پیدا کردن مشتریان دائمی خود پیدا کرده اند و این در حالی که این روش تبلیغ برایشان کاملا بدون هزینه می باشد

۵-انتشار و انتقال داده بدون اتلاف وقت

در شبکه اجتمایی اینستاگرام، کاربران به راحتی می توانند از زندگی روزانه ی خود، و یا هر چیزی را که دوست دارند عکس گرفته و نهایتاً آن را با کسانی که ترجیح می دهند به اشتراک بگذارند. به دلیل اینکه که این ارتباط از طریق موبایل ، تبلت، کامپیوتر ها امکان پذیر است ساده و در هر مکان انجام پذیر است.

۶- نوستالڑی

حس نوستالڑی عکسا از آنجایی ناشی می شود که عکسا بصورت مربع ، مانند دهه های قبل در صفحه دیده می شوند.

۷- آموزش

آموزش چه در سبک زندگی و چه در موارد مختلف مانند آشپزی، ورزش، هنر، خلاقیت، معماری، تجارت، زبان و سایر جز مهمترین نکات مثبت اینستاگرام می باشد.

۸- کاهش فاصله اجتماعی

یکی از ویڑگی های که در اغلب شبکه های اجتماعی و اینستاگرام وجود دارد، امکان دسترسی مردم با افراد سرشناس در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، سیاسی و ... است. چهره های دانشگاهی یا بازیگران و خواننده ها و ورزشکاران سرشناس، با حضور در این شبکه اجتماعی و به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها و آخرین فعالیتهایشان، به طور مستقیم با مردم در ارتباط هستند و انتقادها و پیشنهادهای آنها را بطور مستقیم دریافت می کنند. این امکان تا آنجاست که مردم جواب سوال های خود را در رابطه با هنرمندان و یا سایر افراد سرشناس بصورت مستقیم در صفحه برون رد و بدل کردن حرفی دریافت می کنند.

۹- کمپین های اجتماعی

یکی از مهمترین اتفاقاتی که شبکه های اجتماعی به همراه داشته، کمپین های اجتماعی و بیرون آوردن اجتماع از یکنواختی است. کمپن های مختلفی چه فرهنگی، سیاسی، تبلیغاتی….. در اینستاگدام منتشر و به سدعت منتقل و اجرا می شود.

۱۰- فیلترینگ

در مقابل سایر صفحات مانند توییتر ، اینستا گرام صفحه ی اجتماعی است که فیلتر نشده است و قابل استفاده می باشد.

0 پیام

نظر شما در مورد اهمیت اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی